Skip to main content

Inteligentné dezinfekčné roboty – od návrhu po výrobu prototypu len za sedem dní. Už čoskoro by mohli pomôcť zastaviť šírenie koronavírusu a ďalších vírusov v nemocniciach, či iných verejných priestoroch.

Šírenie koronavírusu je problémom krajín a ich vlád po celom svete. Náročná situácia otvára množstvo výziev. Jednou z nich je dezinfikácia a hĺbkové čistenie nemocničných oddelení a verejných priestorov. Pri riešení ťažkej situácie pomáhajú aj vývojári a výrobcovia, ktorí prichádzajú s rýchlymi a účinnými inovatívnymi riešeniami. Spoločnosti Siemens a Aucma vyvinuli inteligentné dezinfekčné roboty za jediný týždeň.

Podobne ako množstvo tímov vo väčšine krajín aj členovia tímu Siemens a Aucma pracovali z domáceho prostredia a boli v kontakte predovšetkým prostredníctvom telekonferencií. Za jediný týždeň tím úspešne vyrobil svoj prvý dezinfekčný robot. Robot s lítiovou batériou dokáže pomocou dvoch zameriavacích pištolí dezinfikovať 20 000 až 36 000 metrov štvorcových za hodinu.

Platforma kamier umiestnených na vrchole robota prenáša videá a informácie v reálnom čase. Je riadená inteligentným algoritmom videnia, ktorý umožňuje operátorovi vzdialene lokalizovať postihnuté oblasti a zabrániť šíreniu infekčných chorôb. Aby sa roboty mohli ľahko pohybovať na rôznych povrchoch, zdolávať prekážky a stúpania, je súčasťou jeho pohybového aparátu pásový podvozok.

Výroba novovyvinutých dezinfekčných robotov je pripravená na spustenie a očakáva sa, že roboty budú čoskoro nasadené v nemocniciach, školách, do kancelárií, výrobných priestorov a na ďalšie verejné miesta, aby chránili životy ľudí, zabránili šíreniu vírusu a podporili obnovenie výrob a služieb.

Zdroj: www.themanufacturer.com

Diskusia