Skip to main content

Sarcos Robotics spolupracuje s leteckou spoločnosťou Delta Air Lines na nasadení priemyselného robotického celotelového exoskeletu poháňaného batériou Guardian XO. Exoskeletový robot pomáha zvýšiť výkon a produktivitu zamestnancov a predchádzať zraneniam pri zdvíhaní a manipulácii s ťažkými nákladmi. Dokonalým prepojením človeka a stroja, kombináciou ľudskej inteligencie, inštinktu a úsudku s výkonom, vytrvalosťou a presnosťou strojov prináša do prevádzok revolúciu v spôsobe práce.

Guardian XO je navrhnutý pre použitie v priemyselných prevádzkach, kde je potrebné zdvíhanie a manipulácia s ťažkými nákladmi alebo ťažko uchopiteľnými  predmetmi, s ktorými nie je možná manipulácia pomocou štandardných zdvíhacích zariadení. Guardian XO tak násobne zvyšuje bezpečnosť a produktivitu pri manipulácii s predmetmi vo výrobe, montáži, v logistike či skladovaní. Exoskelet napríklad umožňuje zamestnancovi opakovane zdvíhať 100 kilogramové záťaže až osem hodín bez námahy, či únavy.

V Delte bude exoskelet nasadený pri manipulácii s nákladom v skladoch Delta Cargo, pri premiestňovaní komponentov údržby v Delta TechOps ale aj pri zdvíhaní ťažkých strojov a súčastí pre pozemné podporné zariadenia. Obe spoločnosti sú jasnými lídrami v prístupe k zavádzaniu technológií a inovácií, ktorými sa snažia  napĺňať potreby nielen svojich zákazníkov ale aj svojich zamestnancov.

Diskusia